Start Rok 2016/2017 Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Wędrujące słówka - kolorowe miesiące" w grupie Wiewiórek

Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Wędrujące słówka - kolorowe miesiące" w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 23:26, odsłon: 835

Marzec jest miesiącem, w którym żegnamy się z śniegowymi bałwanami, nartami i sankami... Witamy jednak znacznie więcej wspaniałych rzeczy - witamy bociany, ciepłe słońce, piękne przebiśniegi... Pierwszego dnia wiosny Wiewiórki gościły na zajęciach dwie wspaniałe kobiety z pasją - Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską oraz nauczycielkę naszego przedszkola Panią Anettę Trusiewicz - Kolinko.

Pani Anetta napisała specjalnie dla Wiewiórek wiersz pt. "Marzec", który bardzo się dzieciom spodobał i stał się inspiracją do ciekawej rozmowy nt. zbliżającej się wiosny i jej oznak oraz marcowej pogody. Przemiłym gościom przedszkolacy zaśpiewali pięknie piosenkę "Na spacerek", która opowiada o samodzielnym ubieraniu się. Następnie wspólnie ubieraliśmy misia na wczesnowiosenny spacer. Dzieci doskonale poradziły sobie z dobieraniem garderoby do aktualnej pogody.

Wiewiórki na spacerek zaprosiły także Marzannę - "zimową pannę" i wyruszyliśmy wspólnie z reporterem Telewizji Kablowej Hajnówka na ten szczególny spacer, aby pożegnać się z zimową porą...

Bogusia Wołodkiewicz, Anetta Trusiewicz - Kolinko, Ania Olszewska