Start Rok 2016/2017 Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logozwierzaki”

Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logozwierzaki” PDF Drukuj Email
niedziela, 12 marca 2017 21:59, odsłon: 1040

6 marca 2017r. obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu, z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logozwierzaki”. Pani Dyrektor otworzyła imprezę i powitała wszystkich zebranych. Dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artykulacyjne, recytatorskie i twórcze.

Wspólnie z rodzicami wybierały i uczyły się wiersza o zwierzątku oraz przygotowywały pracę plastyczną przedstawiającą jego bohatera. Wspaniałe popisy i arcydzieła młodych uczestników podziwiały dzieci z całego przedszkola. Nie jeden występ wywołał uśmiech, zachwyt nad umiejętnościami i gromkie brawa. Dwadzieścioro sześcioro dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Do festiwalu przygotowywały się również całe grupy pod opieką nauczycieli, które przygotowywały i prezentowały gry logopedyczne. Wśród nich znalazły się gry planszowe, zręcznościowe i zagadki, dzięki którym dzieci mogły w ciekawy sposób ćwiczyć aparat artykulacyjny, umiejętności słuchowe, dźwiękonaśladowcze, słownikowe. Festiwal był również wspaniałą okazją do zaprezentowania umiejętności dykcyjnych nauczycielek, które zmierzyły się z łamańcami językowymi i poradziły sobie wyśmienicie.
Mamy nadzieję, że Przedszkolny Festiwal Logopedyczny na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej placówki.

Całe przedsięwzięcie odbyło się dzięki wsparciu sponsorów:

Rada Rodziców przy Przedszkolu Nr 3
Urząd Miasta Hajnówka
Nadleśnictwo Browsk
Nadleśnictwo Hajnówka
Księgarnia „Book book”.

Dyrekcji, wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom dziękuję za wsparcie, zaangażowanie i wyrozumiałość. Życzę dalszych sukcesów w pracy.

Logopeda Elżbieta Wołkowycka
oraz Anna Olszewska i Jolanta Wołkowycka