Start Rok 2016/2017 Spotkanie z reżyserem, panią Emilią Sadowską

Spotkanie z reżyserem, panią Emilią Sadowską PDF Drukuj Email
czwartek, 09 marca 2017 23:24, odsłon: 1001

W grupie Żubrów mieliśmy przyjemność gościć panią reżyser Emilię Sadowską, absolwentkę Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i tak zwanej „łódzkiej filmówki”. Podczas krótkiej rozmowy z panię Emilią dzieci dowiedziały się o pracy reżysera, poznały nowy, mało znany  jak dotąd zawód. Dużym wyzwaniem okazał się udział naszych przedszkolaków w castingu, w którym miały za zadanie opowiedzieć o sobie stojąc przed kamerą. Nie było ławo… Nawet najbardziej odważni, niby przebojowi podczas nagrania truchleli, zapominali o czym mają mówić, jak się zachować by dobrze wypaść.

O wiele łatwiejsze i mniej stresujące były zadania grupowe. Tym razem pod czujnym okiem „profesjonalistki”  dzieci przedstawiły wstępną wersję montażu ruchowego do wybranych przez siebie piosenek „Tamta dziewczyna” Sylwii Grzeszczak i „Dałem ci kamień z wielkim love” zespołu Enej. Udział reżysera w przedszkolnej próbie – bezcenne!

Bardzo dziękujemy pani Emilii za spotkanie. Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy o zawodzie reżysera ale też co ciekawe, sporo o samych sobie. A to była dla wielu przedszkolaków prawdziwa niespodzianka.

Jolanta Wołkowycka i Anetta Trusiewicz-Kolinko