Start Rok 2016/2017 Zimowe wspomnienia „Jeżyków”

Zimowe wspomnienia „Jeżyków” PDF Drukuj Email
piątek, 03 marca 2017 07:00, odsłon: 929

Hu! Hu! Ha! Zima nie była taka „zła”… Ciesząc się z nadchodzącej wiosny „Jeżyki” z nostalgią  wspominają ważne wydarzenia z zimowych miesięcy. Jedno z najważniejszych to bal karnawałowy z Teatrem CoNieco z Białegostoku. Na balu „Jeżyki” zaprezentowały się w pięknych, bajkowych przebraniach bawiąc się z aktorami - „bałwankami”.

O tym, że zdrowie to skarb, wie chyba każdy, ale jaki sposób należy o nie dbać, trzeba uczyć się od najmłodszych lat. Odpowiednie nawyki żywieniowe i potrzeba systematycznej aktywności ruchowej, wpojone dzieciom już w przedszkolu, dają  im szansę na zdrowe, radosne życie. Jak się powiada „…w zdrowym ciele, zdrowy „zuch” J”. Czterolatki z grupy „Jeżyków” pamiętają o tych zasadach na co dzień. Mimo zimowej aury nie unikały spacerów i chętnie korzystały z uroków zabaw na śniegu. Jazda na sankach w towarzystwie najlepszych kolegów i koleżanek z grupy to niezapomniane, beztroskie chwile, do których wraca się pamięcią nawet po wielu latach.

Nawet kiedy za oknem srogi mróz, „Jeżyki” nie zapominały o zabawach i ćwiczeniach ruchowych w sali. Wykazując się ogromną pomysłowością ustawiały tory przeszkód z przyrządów gimnastycznych i pokonywały je z zapałem, doskonaląc swoją sprawność ruchową.

Podczas tegorocznej zimy przedszkolaki z grupy „Jeżyków” w szczególny sposób dbały też o właściwe odżywianie. Przełamywanie niechęci do jedzenia surówek i zrozumienie, jaką ważna rolę odgrywają warzywa i owoce w codziennej diecie, stało się ogromnym wyzwaniem dla niektórych dzieci. Wiele radości sprawiło czterolatkom wspólne wyciskanie soku z owoców i marchewek za pomocą sokowirówki, a jego konsumpcja przy ładnie nakrytym stole utrwaliła u dzieci właściwe nawyki  podczas degustacji pysznego, witaminowego napoju.

Wspominając wspólnie z „Jeżykami” najmilsze chwile podczas tegorocznej, srogiej zimy, wszyscy doszli do wniosku, że był to bardzo udany i dobrze wykorzystany czas. Jednak z wielkimi nadziejami na nowe, ciekawe przeżycia i tęsknotą czekamy na przyjście „Pani Wiosny” J.

Oprac. J.Ruszuk