Start Rok 2016/2017 Tworzenie ekologicznych toreb w ramach innowacji „Z Babcią i dziadkiem miło spędzam czas”.

Tworzenie ekologicznych toreb w ramach innowacji „Z Babcią i dziadkiem miło spędzam czas”. PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lutego 2017 22:37, odsłon: 1102

Zajączki gościły w swojej sali dziadków oraz panią Natalię Gierasimiuk, prezesa hajnowskiej Fundacji na rzecz budowy otwartego społeczeństwa "ONI - TO MY". Zajęcia uatrakcyjniały pingwiny z lodowej krainy, które opowiedziały nam „Bajkę o pingwinim jaju”. Dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek z życia pingwinów, oraz odpowiedzieliśmy na pytania np. Jak wygląda pingwin? Jak porusza się pingwin? Czy pingwin to ptak? Czy może latać? Gdzie żyje?

Wspólnie z dziadkami zatańczyliśmy pingwini taniec i przystąpiliśmy do tworzenia toreb. Pani Natalia przygotowała różne obrazki, z których dzieci wybierały ulubiony, a następnie wytłumaczyła od czego należy rozpocząć projektowanie swojej torby. Zajączki z pomocą dziadków i pań  odrysowywały kontury ołówkiem, malowały specjalnymi farbami na tkaninie i się świetnie przy tym bawiły. Po skończonej pracy,  prezentacja pięknych  toreb i wspólny taniec. Dziękujemy pani Natalii za ciekawą lekcję plastyki, a naszym dziadkom, że znaleźli czas i odwiedzili nas w przedszkolu. Na zakończenie herbatka i smaczna napoleonka, przygotowane przez nasze panie kucharki.

Panie Zajączkowe