Pożegnanie zimy w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lutego 2017 22:05, odsłon: 770

Dnia 21 lutego, w grupie Sarenek odbyły się kolejne już zajęcia, w ramach innowacji pedagogicznej autorstwa Anetty Trusiewicz – Kolinko pt.  „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania: „Niebezpieczna zabawa”. Rozmawialiśmy o sposobach spędzania wolnego czasu zimą i o bezpiecznym uprawianiu sportów zimowych. Nasze mądre przedszkolaki wiedziały, że na sankach nie zjeżdżamy w pobliżu jezdni, śnieżkami rzucamy z daleka i nigdy w głowę,  i pod żadnym pozorem nie wchodzimy na zamarzniętą rzekę.

Zatańczyliśmy w „zaprzęgach”, a potem za pomocą kredek każde z dzieci wyczarowało własną historyjkę obrazkową do wysłuchanego opowiadania. Wystawkę prac można obejrzeć w holu przedszkola.

Nasze zajęcia o zimie były ostatnimi w tym roku szkolnym. Za miesiąc grupa Wiewióreczek pozna Pana Marca, który szukał wiosny. Ale o tym napiszemy już niebawem…

Krystyna Czurak i A. Trusiewicz - Kolinko