Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Odsłon : 3956735


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Żuberki dbają o zdrowie
wtorek, 12 stycznia 2021 08:11, odsłon: 573

Kształtowanie postaw prozdrowotnych najlepiej rozpocząć już od przedszkola. Mając to na uwadze, zorganizowałyśmy sytuację edukacyjną - zrobienie przez dzieci soku pomarańczowego. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że własnoręcznie zrobiony sok jest bogaty w witaminki. Rozumieją, że aby być zdrowym należy m.in. prawidłowo się odżywiać. Zanim przystąpiliśmy  do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do wyciskania soku, jego działaniem oraz  utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Rekrutacja do projektu "Przedszkole marzeń"
poniedziałek, 04 stycznia 2021 14:05, odsłon: 679

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce do zgłaszania dzieci do udziału w projekcie „Przedszkole marzeń". Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Nabór wniosków odbywał się za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska".
Celem projektu jest wsparcie rozwoju 40 dzieci z miasta Hajnówka poprzez zapewnienie równego dostępu do edukacji, w tym wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie wychowania przedszkolnego oraz jej dostosowanie do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych dzieci, zwłaszcza w zakresie stwierdzonych deficytów i doposażenie w pomoce dadyktyczne i terapeutyczne w szczegolności dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Więcej…
 
Ogłoszenie
niedziela, 03 stycznia 2021 21:54, odsłon: 501

Drodzy Rodzice!

 

Informujemy, że zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta Hajnówka

oraz Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

7 stycznia -  przedszkole będzie nieczynne (I Dzień Prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia)

8 stycznia - przedszkole będzie otwarte

 

 

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Życzenia
czwartek, 24 grudnia 2020 08:10, odsłon: 512

Wesołych świąt, pachnących świerkiem i białych od śniegu

życzą:

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

Kadra Pedagogiczna oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

 
Gwiazdkowa opowieść w grupie Żuberków.
środa, 23 grudnia 2020 23:22, odsłon: 664

Dzieci w tym dniu zamieniły się w gwiazdki i powitały nas serdecznie w Gwiezdnym Przedszkolu. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pięknie zaśpiewały kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz pastorałkę „Zagraj dziecku kołysankę” i wesołą piosenkę gwiazdkową. Na koniec przyszedł czas na nasze gwiezdne życzenia – zdrowia, spokoju, świątecznego spełnienia. Chwil w rodzinnym gronie, pełnych ciepła i miłości; uśmiechu od ucha do ucha i samych radości.

Więcej…
 
Przed świętami Bożego Narodzenia u Jeżyków
środa, 23 grudnia 2020 22:38, odsłon: 1037

Tuż przed Bożym Narodzeniem dzieci z grupy Jeżyków przygotowały występ o tematyce świątecznej. W specjalnie wykonanej na tę okazję dekoracji oraz odświętnych strojach przedszkolaki zaprezentowały swoje sceniczne umiejętności w recytacji, śpiewaniu oraz improwizacji ruchowej przy muzyce. Zabrzmiały wzruszające rytmy a zimowo-świąteczne słowa w ustach naszych dzieci były szczególnie wzruszające. Wspólnie ubrana choinka przy kolędzie „Cicha noc” wprowadziła wszystkich w magiczny i jedyny w swym rodzaju nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 

Więcej…
 
Przedświąteczne zabawy w grupie Sarenek
środa, 23 grudnia 2020 21:55, odsłon: 675

Przygotowania do świąt w grupie SARENEK ruszyły pełną parą! Grzeczne starszaki w oczekiwaniu na Mikołaja urządziły wraz z Paniami, świąteczne porządki oraz zabawy muzyczno-teatralne. Dzieci uwielbiają przebieranki, kochają udawać i wcielać się w role. Wesołe Elfy, śliczne Śnieżynki, fantastycznie tańczyły, śpiewały, odgrywały scenki zimowe i bożonarodzeniowe. Na zakończenie zajęć wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę ,,Mizerna cicha” przy akompaniamencie pianina.

Więcej…
 
„W oczekiwaniu na święta” – Grupa Zajączków
środa, 23 grudnia 2020 21:37, odsłon: 611

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i rodzinne święta w całym roku. Jest to czas pachnący piernikami, pomarańczami i choinką. Wypełniony spokojem, ciepłem i radością. Dzieci z grupy Zajączków chętnie rozmawiały na temat tradycji świątecznych, śpiewały kolędy, słuchały opowieści wigilijnych,  opowiadały o wymarzonych prezentach, które będą czekać pod kolorową choinką.

Więcej…
 
Wiewióreczki pozdrawiają przedświątecznie
środa, 23 grudnia 2020 21:00, odsłon: 633

Maluszki niecierpliwie wyczekują wigilijnego wieczoru i pojawienia się pierwszej gwiazdki. Nie mogą doczekać się, kiedy to pod choinką skrzącą się blaskiem lampek, znajdą wymarzone prezenty. Czas przedświąteczny to również w naszym przedszkolu okres intensywnych przygotowań. Podczas zajęć poznajemy  zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Słuchamy, opanowujemy słowa najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Wspólnie dekorujemy salę świątecznymi ozdobami. Bierzemy udział w wielu zabawach ruchowych o tematyce zimowo- świątecznej. Uczymy się poszanowania obyczajów i szacunku do drugiej osoby.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Sarenek
niedziela, 20 grudnia 2020 21:13, odsłon: 597

Dnia 4.12.2020 r. w grupie Sarenek świętowaliśmy imieniny św. Mikołaja. Dzieci ubrane w czerwone mikołajkowe czapeczki, poznały zwyczaje związane z Mikołajkami. Rozwiązywały quiz o tematyce świąteczno - zimowej a następnie przy stolikach wykonały portret Mikołaja z wykorzystaniem różnorodnego materiału. W trakcie pracy dzieci usłyszały za oknem dźwięk  dzwoneczka i wołanie ,,ho, ho, ho". To Mikołaj odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Niestety nie mógł osobiście spotkać się z dziećmi ze względu na pandemię COVID, ale życzył im Wesołych Świąt.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Jeżyków
wtorek, 15 grudnia 2020 21:50, odsłon: 744

Tuż przed nadchodzącymi Mikołajkami w grupie Jeżyków odbył się Egzamin na Pomocników św. Mikołaja. Wszystkie przedszkolaki, a nawet panie, miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych zadaniach. Pierwszy test zaliczyli wszyscy wraz z wejściem na salę, gdyż wystarczyło być odpowiednio ubranym, czyli w ulubionym kolorze Mikołaja. Kolejnym testem był sprawdzian umiejętności ruchowych. Tym razem pod czujnym okiem pana Łukasza – naszego rehabilitanta,  dzieci musiały zaliczyć „arcytrudny” tor przeszkód a przejście z workiem na plecach (tym prawdziwym od Mikołaja) było nie lada wyzwaniem. Tym razem również nie było żadnych kłopotów z zaliczeniem zadania.

Więcej…
 
Mikołajkowe zabawy w grupie Żuberków.
wtorek, 15 grudnia 2020 09:04, odsłon: 718

Mikołajki to tradycja obchodzona ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, i kojarzą się z pierwszym świątecznym klimatem, a także obdarowywaniem się drobnymi prezentami. Przedszkolaki w radosnej atmosferze pielęgnowały  zwyczaj mikołajkowy wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską i swoimi paniami z grupy podczas zabaw i tańców o tematyce świątecznej. 

Więcej…
 
Zabawy mikołajkowe w ramach innowacji pedagogicznej w grupie Jeżyków
poniedziałek, 14 grudnia 2020 21:43, odsłon: 706

Miło spędzony czas, wspólna zabawa i niezapomniane chwile to słowa, którymi  można opisać atmosferę zabaw mikołajkowych zorganizowanych  w ramach innowacji pedagogicznej w grupie Jeżyków. Gościem mikołajkowych zabaw językowych była Pani Dyrektor – Dorota Ewelina Durzyńska, która z radością i zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach. Pani Dyrektor wspiera inicjatywy mające na celu rozwój naszych podopiecznych, dlatego wspólnie z dziećmi podejmowała kolejne wyzwania doskonalące poprawną mowę, a tym samym ułatwiające komunikację.

Więcej…
 
Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Wiewiórek
czwartek, 10 grudnia 2020 22:37, odsłon: 879

Wiadomo już od dawna, że każdy trzylatek rozpoczynający swą przygodę z przedszkolem, staje się prawdziwym przedszkolakiem, gdy zostanie na niego uroczyście  pasowany. I miało to miejsce 7 grudnia, w naszej najmłodszej grupie – Wiewiórek. Do świętowania w zasadzie przygotowywaliśmy się już od października. Uczyliśmy się ról do przedstawienia, tańców i piosenek. Tuż przed tym najważniejszym dniem, naszą grupę odwiedziła Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, która w mikołajkowym klimacie, przy udekorowanej już choince, przeczytała nam jedną z  zimowych przygód bohatera naszego przedszkola: Żubra Pompika.

Więcej…
 
ĆWICZENIA EWAKUACJI W PRZEDSZKOLU
czwartek, 10 grudnia 2020 22:05, odsłon: 664

W dniu 7 grudnia 2020r. o godz. 9.00 w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków. W tym roku ze względu na stan epidemii i obostrzenia sanitarne obowiązujące w przedszkolu, ewakuacja odbyła się do głównego holu przedszkola, indywidualnie dla każdej z pięciu grup przedszkolnych i oddzielnie dla personelu kuchni oraz woźnego.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Zajączków
środa, 09 grudnia 2020 23:01, odsłon: 780

Mikołajki  to szczególny dzień i dla małych i dużych przedszkolaków. Zajączki swoje przygotowania rozpoczęły już w poniedziałek. Dzielnie wzięły się do pracy: pięknie udekorowały choinkę oraz całą salę, codziennie powtarzały wierszyk, uczyły się skocznej piosenki na powitanie Mikołaja, własnoręcznie ozdobiły świąteczne skarpety. Pomimo, że pracy było mnóstwo Zajączki wykonywały ją z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na buzi.

Więcej…
 
I MIEJSCE DLA JAKUBA W KONKURSIE RECYTATORSKIM
środa, 09 grudnia 2020 22:25, odsłon: 702

W listopadzie, od kilku lat z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbywa się Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej. W tym roku został zorganizowany przez Parafię Prawosławną p/w. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach oraz doradcę metodycznego powiatu hajnowskiego. Ze względu na sytuację epidemiczną odbył się w formie on-line.

Więcej…
 
POMPIKOWO - MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA
sobota, 05 grudnia 2020 23:05, odsłon: 845

Kochane dzieci! Przygotowaliśmy dla Was

POMPIKOWO-MIKOŁAJKOWĄ NIESPODZIANKĘ!!!

Dzięki nawiązanej współpracy z Panem Tomaszem Samojlikiem (autorem książek o Żubrze Pompiku) oraz Bajanką (ponoć najlepszą, istniejącą interpretatorką białowieskich przygód małego żuberka) a także cięgle pojawiających się nowych pomysłów na poznanie naszego patrona przedszkola, udostępniamy dla Was trzy filmy. Mamy nadzieję, że umilą Wam one czas spędzany w domu z najbliższymi właśnie dzisiaj.

Startujemy...

Więcej…
 
Listopadowe zabawy logorytmiczne u Jeżyków
niedziela, 29 listopada 2020 22:42, odsłon: 687

Listopad to miesiąc, który złoty urok jesieni  zamienia na pochmurne i deszczowe dni. Pomimo chłodu za oknem i braku słońca dzieci z grupy Jeżyków uśmiechem rozpromieniają ten czas. Odnalazły uroki późnej jesieni podczas deszczowych zabaw prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej związanej z usprawnianiem mowy. Wykorzystując kawałki foli dzieci rozwijały percepcję słuchową naśladując wydawane przez nią dźwięki, a dołączone do tego  zabawy przy muzyce wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój.

Więcej…
 
„Deszczowa muzyka” – zajęcia z elementami muzykoterapii w grupie Sarenek
niedziela, 29 listopada 2020 20:13, odsłon: 793

W deszczowy piątek w grupie Sarenek nikt się nie nudził. Zajęcia rozpoczęliśmy ćwiczeniami oddechowymi przygotowującymi aparat mowy do śpiewu. Krótką piosenkę pt. „Wiatr i chmurki”, dzieci szybko się nauczyły i z zaangażowaniem śpiewały i ilustrowały ruchem tekst:

„Tam za lasem, tam za górką wiatr dokuczał małym chmurkom,aż się chmurki popłakały i  deszcz padał przez dzień cały.” Następnie każde dziecko otrzymało elementy do stworzenia deszczowego obrazka, ale zanim powstał bawiliśmy się w wiatr i deszcz dmuchając na kartkę papieru i wystukując na niej rytm padającego deszczu.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia, spotkanie z pszczelarzem i jesienne harce misiów w grupie Żuberków
niedziela, 29 listopada 2020 19:33, odsłon: 808

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  – Pluszowy Miś. Misie występują w bajkach np. Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek. Mogą być małe, duże, kolorowe i bure, ale najważniejsze że są milusie i mięciutkie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 29 z 31

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information