Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Odsłon : 4276858


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Plakat projektu "Przedszkole bez barier"
niedziela, 08 sierpnia 2021 13:57, odsłon: 493

 
Życzenia wakacyjne
czwartek, 01 lipca 2021 23:25, odsłon: 656

 

 
Zakończenie przedszkola w grupie Jeżyków
czwartek, 01 lipca 2021 23:12, odsłon: 759

25 czerwca sześciolatki z grupy Jeżyków uroczyście pożegnały przedszkole. Pierwszy raz uroczystość zorganizowana była na placu przedszkolnym, specjalnie na tę okoliczność udekorowanym kolorowymi balonami i dedykowaną „ścianką” z napisem „Żegnamy przedszkole”. W promieniach czerwcowego słońca przedszkolaki przedstawiły rodzicom część artystyczną. Był dostojny polonez, elegancki taniec baletowy w kole, szlachetny taniec barokowy w parach,  piosenki ilustrowane ruchem i gestami o zakończeniu przedszkola, wakacyjnych planach i wyśpiewane popisy w języku angielskim na ekstra dodatek! Dzieci recytowały również wiersze, które były kwintesencją podsumowania przedszkola – wspomnieniami przeżytych chwil, podziękowaniem za miły i pouczający czas ale też planami i wyobrażeniami co dalej czeka w szkole?

Więcej…
 
Żuberki z wizytą w Straży Pożarnej w Hajnówce.
wtorek, 29 czerwca 2021 21:54, odsłon: 688

W słoneczny czerwcowy dzień odwiedziliśmy Komendę  Powiatową PSP w Hajnówce, aby uczestniczyć w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposoby zachowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia prowadzili kpt. Marcin Gacuta, mł. ogn. Marcin Kuptel oraz mł. ogn. Paweł Golonko. Tuż po wejściu dzieci zostały ubrane w kamizelki odblaskowe. Przedszkolaki zdobywały wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Poznały m.in. numery alarmowe, aspekty pracy strażaka, zapoznały się z działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych tj. gaśnic, hydrantów.

Więcej…
 
Wakacje już tuż, tuż…. Grupa Zajączków
wtorek, 29 czerwca 2021 21:33, odsłon: 679

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pogoda piękna i słoneczna zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Grupa Zajączków po raz ostatni przed letnią przerwą spędzała czas na wspólnej zabawie w przeszklonym ogrodzie. Radosny śmiech przedszkolaków słychać było wkoło.

Na koniec na wszystkich czeka niespodzianka. Lody dla ochłody :) Przyszedł czas na wakacje, cieszcie się każdym słonecznym dniem i z każdej magicznej przygody. Do zobaczenia po wakacjach.

Więcej…
 
Uroczyste rozdanie nagród w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno-multimedialnym „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”
wtorek, 29 czerwca 2021 13:52, odsłon: 822

15 czerwca 2021r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie nagród międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno - multimedialnego pt. „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”, przygotowanego z okazji 70-lecia nadania praw miejskich, którego organizatorem było Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce. W gronie zaproszonych uczestników konkursu - dzieci i rodziców z hajnowskich przedszkoli, gośćmi honorowymi byli: Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak, Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce - Dorota Ewelina Durzyńska, reżyser teatralny i filmowy – pani Emilia Sadowska, instruktor plastyki Hajnowskiego Domu Kultury - pani Anna Tarasiuk oraz koordynator działań związanych z 70-leciem nadania praw miejskich Hajnówce – pani Magdalena Chirko.

Więcej…
 
Żuberki ich spotkanie z Alpakami - alpakoterapia.
niedziela, 27 czerwca 2021 22:26, odsłon: 699

Na zakończenie roku szkolnego udało się nam wyjechać na wycieczkę do Farmy Alpak. Byliśmy pod wrażeniem tych sympatycznych zwierząt. Pobyt tam okazał się przyjemną formą relaksu oraz bardzo ciekawą lekcją poznania życia alpak. Dzieci przygotowały jedzonko futrzanym przyjaciołom, chodziły z jednym z nich- Leonem na spacer. Później miały warsztaty tematyczne , na których wyklejały kontury alpaki naturalną wełną. Po zwiedzeniu farmy i nakarmieniu zwierząt , wesoło  bawiły się na placu zabaw i  odpoczywały na hamakach.

Więcej…
 
Zajęcia z Innowacji „SENSOprzedszkolaki” dobiegły końca.
niedziela, 27 czerwca 2021 22:06, odsłon: 779

W obecnym roku szkolnym dzieci z grupy Wiewiórek doświadczały wielu doznań sensorycznych podczas zajęć w ramach Innowacji pedagogicznej z elementami Sensoplastyki i Integracji Sensorycznej „SENSOprzedszkolaki”. Podczas naszych spotkań eksperymentowaliśmy, doświadczaliśmy wielu wrażeń, odczuwaliśmy świat przez wszystkie zmysły, zdobywaliśmy również kompetencje w sferze manualnej. Zajęcia w ramach innowacji odbywały się dwa razy w miesiącu, od października 2020 – do maja 2021 roku. Spotkania odbywały się według założonego w programie schematu.

Więcej…
 
Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „Zakodowane Zdrowie” w grupie Zajączków
wtorek, 22 czerwca 2021 21:03, odsłon: 776

W bieżącym roku szkolnym w grupie Zajączków odbywały się zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej „Zakodowane Zdrowie”. Głównym celem realizowanej innowacji było rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Podczas realizacji innowacji nauka kodowania była łączyła się z profilaktyką prozdrowotną.

Więcej…
 
Aktywny Dzień Dziecka w grupie Jeżyków
środa, 16 czerwca 2021 07:42, odsłon: 791

Dzieci z grupy Jeżyków uwielbiają zabawy ruchowe i spędzać czas na placu przedszkolnym. Panie Jeżykowe doskonale o tym wiedzą, dlatego z okazji Dnia Dziecka przygotowały swoim podopiecznym zabawę w podchody. Jeżyki  zaraz po śniadaniu wyszły do ogrodu przedszkolnego a tam czekała na nich masa niespodzianek. Okazało się, że zadania do wykonania ukryte są w przedziwnych miejscach np. w powieszonych na drzewie szyszkach, pod kamieniami, w rynnie, w kretowisku. Dzieci w dwóch zespołach dzielnie pokonywały wyznaczoną trasę, szybciej niż myślałyśmy odszukiwały zadania i z radością wykonywały zadania.

Więcej…
 
Urodzinowa „Gimnastyka buzi i języka” w grupie Jeżyków
środa, 16 czerwca 2021 07:02, odsłon: 764

Urodziny głoski R to temat ostatnich zajęć prowadzonej w grupie Jeżyków innowacji. Innowacja pedagogiczna z elementami logorytmiki „Gimnastyka buzi i języka” trwała 8 miesięcy. Zajęcia odbywały się cyklicznie raz w miesiącu i miały na celu wspomaganie edukacji językowej dzieci. Podczas finałowych zajęć przedszkolaki uczestniczyły w przyjęciu urodzinowym. Był tort, dmuchanie świeczki, bańki, rytmiczne zabawy przy dźwiękach wesołej muzyki oraz prezenty. Wszystkie proponowane zabawy przyczyniły się do podnoszenia sprawności narządów mowy, usprawniania percepcji słuchowej, aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Dzieci rozwijały wyobraźnię tworząc kompozycję z kolorowych baniek mydlanych.

Więcej…
 
Czyściochowe przedszkole
poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:21, odsłon: 717

Higiena osobista to jeden z ważniejszych elementów życia codziennego, który znacząco wpływa na nasze zdrowie. Okres przedszkolny to najlepszy czas na kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych, dlatego grupa Jeżyków włączyła się do realizacji programu „Czyściochowe przedszkole" inicjatywy  edukacyjnej drogerii Rossmann. Program ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami higieny. My w tym roku skupiliśmy się na obszarze dotyczącym higieny rąk. Wierzymy, że dzięki prawidłowemu i częstemu myciu rąk uda nam się zapobiec rozprzestrzenianiu bakterii i wirusów i uniknąć częstego chorowania.

Więcej…
 
Dzień Dziecka – Grupa Zajączków w Książnicy Podlaskiej
poniedziałek, 14 czerwca 2021 06:36, odsłon: 784

Dzieci są wyjątkowe, niepowtarzalne i pełne radości. Pierwszy czerwca  jest dniem, kiedy uśmiech  nie powinien znikań z dziecięcych buzi. W tym roku przedszkolaki z grupy zajączków wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńska i nauczycielami zostały zaproszone na uroczyste otwarcie Letniej Czytelni w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Tuż po śniadaniu dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż autokarem. Zmieniające się krajobrazy za oknem wywoływały zachwyt i radość. Rozmowy i dyskusje nie milkły ani na chwilę.

Więcej…
 
„CZARNE CHARAKTERY ATAKUJĄ…. Jeżyki !!!!”
poniedziałek, 07 czerwca 2021 22:17, odsłon: 674

Czy dzieci wiedzą jak się przed nimi obronić, gdyby przypadkiem spotkały ich na swojej drodze??? Pewnego piątkowego poranka dziwne postacie pojawiły się w grupie Jeżyków. BRUDAS PODSTĘPNY zniechęcał dzieci do mycia się, sprzątania zabawek i wrzucania papierków do kosza, kusił, by zjadały okruchy z podłogi i rzucały ogryzki za łóżko. NADMIERNUS POSPOLITY zachęcał do codziennego kupowania nowych, reklamowanych zabawek. GŁODOMÓR BEZZĘBNY do objadania się słodyczami. PORZERACZ CZASOPRZESTRZENI oferował mnóstwo gier komputerowych, nakłaniał dzieci do oglądania telewizji w zamian za czas spędzany z rodziną i zabawy na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
Dzień Dziecka u Wiewiórek
poniedziałek, 07 czerwca 2021 21:38, odsłon: 961

1 czerwca - wie o tym mały i duży, jest wyjątkowy dzień: Dzień Dziecka! Z okazji święta naszych Milusińskich wybraliśmy się do sali zabaw w pobliskiej klubokawiarni Lipowart. Wiewióreczki miały mnóstwo frajdy i uciechy z przygotowanych dla nich atrakcji. Do wyboru były różnego rodzaju i formatu klocki i  puzzle, a także lalki, prawdziwy indiański namiot, kuchnia do przygotowywania przyjęcia dla pluszaków, mnóstwo gier i układanek. Och, co by tu wybrać! Najlepiej wszystko!

Więcej…
 
Podsumowanie quizu „Co przedszkolaki wiedzą o Hajnówce”.
środa, 02 czerwca 2021 07:26, odsłon: 886

W bieżącym miesiącu przedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce miały możliwość rozwiązania quizu stworzonego w ramach obchodów Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki. Nasi mali hajnowianie wykazali się niesamowitą wiedzą o swoim mieście, znając charakterystyczne budynki, symbole, miejsca nas otaczające oraz kulturę. Nagrodą dla każdego uczestnika była etykietka z nazwą naszego miasta Hajnówka oraz kolorowanka do własnoręcznego ozdobienia.

Więcej…
 
Najważniejsze święta rodzinne w grupie Jeżyków
poniedziałek, 31 maja 2021 07:33, odsłon: 735

Najważniejsze święta rodzinne w roku, Dzień Mamy i Dzień Taty, uczciły przedszkolaki z grupy Jeżyków podczas uroczystego spotkania w dniu 26 maja. Podczas wspólnej recytacji wierszy i śpiewania piosenki „Kiedy byłam jak kropelka”, o najukochańszych mamusiach i tatusiach, wzruszeń było wiele… To już ostatnie, takie święto w naszym przedszkolu z Jeżykami i tym bardziej wszyscy przeżywamy każde, ważniejsze momenty z życia przedszkolnego.

Więcej…
 
„Mamo, mamo coś Ci dam…” - uroczyste spotkanie w grupie Wiewiórek
niedziela, 30 maja 2021 22:35, odsłon: 701

Dzieci z grupy Wiewiórek już wiedzą, że najbliższe im sercu osoby, czyli najukochańsze Mamusie mają swoje Święto 26 maja. Przygotowania do tego Dnia rozpoczęliśmy już dużo wcześniej, niestety ze względu na sytuację pandemiczną nie mogliśmy zaprosić do przedszkola najważniejszych gości i podzielić się „na żywo” swoimi zdolnościami. Maluszki specjalnie na tę uroczystość pełni zapału i zaangażowania nauczyły się słów piosenki „Życzenia dla mamy” oraz płynące z serca wiersze. Każdy przedszkolak przygotował dla swojej Mamy własnoręcznie wykonaną niespodziankę - urokliwą laurkę z odbitymi dłońmi w kształcie kwiatka.

Więcej…
 
Święto Rodziców w grupie Zajączków
niedziela, 30 maja 2021 22:20, odsłon: 712

26 maja obchodzimy Dzień Mamy a 23 czerwca Dzień Taty. W tym roku postanowiliśmy połączyć te dwa  przepiękne święta. W tak szczególnym dniu dzieci przygotowały mnóstwo niespodzianek dla swoich rodziców. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który został nagrany. Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersz – „Mama, Tata mądre główki…”, śpiewały piosenki – „Jaki Dzień wesoły”, „I love my mummy” oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne – „Poszło dziewczę po ziele”. Dzieci przygotowały również mały quiz. Rodzice wśród wielu obrazków musieli odnaleźć swoją rodzinę.

Więcej…
 
Zapisy dzieci do przedszkola na grupę dyżurującą
sobota, 22 maja 2021 22:43, odsłon: 1290

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

informuje o zapisach dzieci na wakacyjny dyżur

w miesiącu sierpniu 2021r.

 

Zapisy na dyżur trwają od 24.05 - 07.06.2021r.

Więcej…
 
Żabie zabawy logorytmiczne
czwartek, 20 maja 2021 22:20, odsłon: 841

Wiosna na dobre już się rozgościła wokół nas. Przyroda budzi się z długiego, spokojnego zimowego snu. Coraz częściej na niebie pojawia się słońce, na rabatkach rozkwitają wiosenne kwiaty, malowniczo wyglądają  krzewy i pięknie okwiecone drzewka owocowe. Nadejście wiosny to szczególny moment w przyrodzie. Jej pierwsze zwiastuny znajdziemy nie tylko wśród roślin, lecz także wśród zwierząt. Stąd pomysł aby główną bohaterką zająć w ramach innowacji pedagogicznej została żaba Żaneta.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 29 z 34

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information